Kdo jsme?

Jsme součástí platformy Re-set a usilujeme o dostupné bydlení. Jsme přesvědčení, že domy a byty jsou tu proto, aby mohl mít každý místo pro svůj bezpečný a stabilní domov, nikoli aby skrze ně hrstka lidí navyšovala soukromé zisky na úkor ostatních. Sami máme zkušenost s nejistotou a přemrštěnou cenou nájemního bydlení, někteří se zabývají otázkou bydlení odborně a všichni jsme se v minulosti angažovali ve snahách lidí chránit své domovy proti zvyšování nájemného nebo bezohledným developerským projektům. 

Co děláme?

Soustředíme se na situaci nájemníků v Praze. Zjišťujeme, jaké problémy Pražané zažívají s vysokými nájmy, nepřiměřenými poplatky, při komunikaci s majitelem, developmentem a dalšími faktory, které každodenně ovlivňují naše životy. Zvláště nás zajímá situace nájemníků při pandemii covidu. 

Chceme se podílet na hledání řešení těchto problémů a jsme přesvědčení, že změna nepřijde sama od sebe, ale jen tak, že se budeme spojovat, vytvářet silné vazby a tlačit na změnu.

Co můžete udělat vy?

Prosím, ozvěte se nám. Rádi bychom se od Vás dozvěděli, co jsou nejpalčivější problémy, které vás trápí. Zkusíme Vám poradit s řešením a pokud budete chtít, spojíme Vás s dalšími lidmi se stejným problémem ve Vašem okolí a budeme usilovat o řešení společně.

Koho podporujeme a kdo nás inspiruje?

  • projekt Paměť města mapuje zkušenosti obyvatel Prahy a popisuje problémy spojené s financializací bydlení
  • festival Vzpurná Praha popularizoval právo na město a na bydlení
  • lidé z Iniciativy Ferona spolu bojovali proti bezohlednému deveopmentu v sousedství
  • nájemníci v Londýně se sdružují v úspěšné odborové organizaci London Renters Union

Zavolejte:

+420 732 883 249

Napište:

bydleni@re-set.cz

Sociální sítě:

Twitter
Facebook