Podporujeme stávku zdravotnických odborů

Zdravotnické odbory jsou od úterý ve stávkové pohotovosti na protest proti záměru vlády snížit finanční prostředky na zajištění zdravotnictví a dalších veřejných služeb a veřejné správy. Vyjadřujeme Odborovému svazu zdravotnictví plnou podporu.

Již druhým rokem nebyly ani o korunu navýšeny platové tarify nejhůře odměňovaným, ale naprosto nepostradatelným, zaměstnancům zdravotnictví a sociální péče. Pečující profese by naopak měly být těmi, které oceňujeme nejvíce. Od počátku pandemie je navíc zdravotnický personál nesmírně a nerovnoměrně zatížen, zdravotníci a sociální pracovníci riskují dennodenně své životy. Ukázalo se, jak významnou roli v našich životech i v chodu společnosti péče sehrává.

Už nyní je situace v sektoru péče neudržitelná a do budoucna velmi riziková. Jsme pro plošné navýšení platů a mezd v pečovatelských profesích, zvýšení zaručené mzdy a zajištění důstojných pracovních podmínek.
Záměr vlády Petr Fiala je tak výsměchem zdravotníkům, pracovníkům sociální péče a hazardem se zdravím nás všech. 


Více informací najdete na stránkách Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče.

Událost Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

5.3.2024 Systematizujeme naše workshopy a tréninky, díky kterým si můžeme lépe sdílet potřebné znalosti a dovednosti k budování našich skupin a organizací. Přehled oblastí, ve kterých vás a vaše hnutí můžeme podpořit, najdete zde!
Událost Zveme vás na filmová promítání o krizi bydlení!

Zveme vás na filmová promítání o krizi bydlení!

9.10.2023 Bydlení, jako základní lidské právo, je čím dál nedostupnější a je s ním nakládáno jako s investicí. To výrazným způsobem ovlivňuje kvalitu života lidí ve městech a dopadá na nás na všechny.
Událost Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.