Pro novináře

Zajímá Vás téma sociálně-ekologické transformace? Napište nám!

Bleskový útok: Křetínský využil svá média k ovlivnění debaty o nákupu firmy Net4Gas, tvrdí analýza

13.10.2023 – PDF – 55.63kB Používá druhý nejbohatší Čech svá média k prosazování vlastních obchodních zájmů? Analýza výzkumníků z platformy Re-Set srovnává pokrytí a rámování debaty o nákupu firmy Net4Gas, o níž měl zájem jak český stát, tak Daniel Křetínský.
Stáhnout

Tisková zpráva: Valná hromada neakcionářů EPH

8.9.2023 – DOCX – 8.75kB V pátek 8. září začíná jedinečná konference s názvem Valná hromada neakcionářů EPH. Toto setkání, které se bude konat na evangelické faře v Čáslavi, otevírá prostor k diskuzi o negativních dopadech byznysu Daniela Křetínského a jeho firem - zejména energetické společnosti EPH a jeho odpadové firmě AVE CZ.
Stáhnout

Závěrečná zpráva 2022

10.7.2023 – PDF – 26.04MB
Stáhnout

Co s růstem nerovností a klesající podporou politické demokracie? Pomoct může ekonomická demokracie, říká nová studie

15.6.2023 – DOCX – 17.40kB Nová publikace platformy Re-set ukazuje důležitost ekonomické demokracie pro dobře fungující a zdravou společnost a představuje příklady dobré praxe ze zahraničí, jimž se daří vytvářet demokratické, sociální a ekologické ekonomiky.
Stáhnout

“Ukončete spolupráci s EPH, ničí klima i demokracii” požadovali na valné hromadě Société Générale zástupci občanské společnosti

23.5.2023 – PDF – 78.54kB Zástupce koalice ekologických organizací Zastavme Špinavé Prachy a francouzské organizace Reclaim Finance vystoupí na valné hromadě Société Générale. Požadují ukončení spolupráce mezi bankou a fosilní firmou EPH českého oligarchy Daniela Křetínského. Kritizují, že banka podporuje podnikání českého uhlobarona a oligarchy Křetínského, jehož firmu nedávno ukrajinské úřady označily za sponzora ruské invaze.
Stáhnout

Reakce na oznámení hospodářských výsledků EPH: Velká energetická loupež, kterou budou platit ještě příští generace

11.5.2023 – PDF – 62.42kB Energetický Průmyslový Holding uhlobarona Daniela Křetínského dnes oznámil výsledky svého hospodaření za rok 2022. Chlubí se miliardami vydělaných peněz - o skutečné ceně takového podnikání ale mlčí. Tu totiž musíme platit my všichni. Podle časopisu Forbes Křetínský během energetické krize své jmění takřka zdvojnásobil, a to zejména kvůli vysokým cenám elektřiny a tepla. Zatímco vláda škrtá a hledá úspory u obyčejných lidí, energetické korporace slaví rekordní zisky.
Stáhnout