Pro novináře

Zajímá Vás téma sociálně-ekologické transformace? Napište nám!

Fossil Hyena: How Daniel Křetínský’s EPH Destroys the Climate, Profits from Energy Poverty and Threatens Democracy

26.1.2023 – PDF – 79.56kB An oligarch, a coal baron, a gas menace, a landfill and media tycoon, or a forest burner. That is Daniel Křetínský. Owner of the largest Czech company EPH, destroys the climate, profits from energy poverty, and threatens democracy. The new report, published by Re-set: platform for socio-ecological transformation, is a comprehensive capture of the harmful aspects of the business of Daniel Křetínský and his companies.
Stáhnout

Tisková zpráva: Křetínského fosilní hyena je hrozbou pro klima, demokracii i budoucnost Evropy

23.11.2022 – PDF – 70.93kB Oligarcha, uhlobaron, plynová hrozba, skládkař, spalovač lesů či mediální magnát. Takovými slovy označuje byznys Daniela Křetínského nový report s názvem Fosilní hyena: Jak EPH Daniela Křetínského ničí klima, profituje z energetické chudoby a ohrožuje demokracii vydaný organizací Re-set: platforma pro sociálně ekologickou transformaci. Report je snahou uceleně zachytit škodlivé aspekty byznysu Daniela Křetínského a jeho firem.
Stáhnout

Loga Re-set

7.11.2022 – ZIP – 2.83MB Loga ve formátu JPG, PNG a PDF
Stáhnout

Logo

7.11.2022 – PNG – 3.01kB jednoduché logo ke stažení
Stáhnout

Tisková zpráva: Úprk Křetínského firmy z České republiky je příkladem fosilního hyenismu. Jeho škodlivé podnikání rozebereme v reportu

7.11.2022 – DOCX – 17.60kB Čtvrtý nejbohatší miliardář z České republiky, Daniel Křetínský, utíká se svou firmou EP Commodities za hranice. Nechce se mu platit daně. Firmy Daniela Křetínského dlouhodobě ničí životní prostředí, zaplavují veřejnou diskuzi manipulacemi, roky blokují rozvoj čistých zdrojů elektřiny a využívají peněz daňových poplatníků pro svůj prospěch. Všechny Křetínského škodlivé aktivity popíšeme v novém reportu, který vychází na konci listopadu.
Stáhnout

Světové pojišťovny končí s podporou fosilních paliv. Kooperativa však stále zaostává

20.10.2022 – DOCX – 19.08kB Vyšla šestá zpráva mapující politiky největších světových pojišťoven, kterou každoročně vydává mezinárodní kampaň Insure our Future. Poprvé se v ní objevují pochvaly pro finanční průmysl, který dosud nadšeně podporoval fosilní projekty. Nyní se od nich začíná ale odklánět. Důvodem tohoto trendu jsou ekonomické předpovědi dopadů klimatické změny na pojišťovnictví.
Stáhnout