Pro novináře

Zajímá Vás téma sociálně-ekologické transformace? Napište nám!

Dopis odborům: Podporujeme úsilí odborů o spravedlivé řešení krize

29.9.2022 – PDF – 211.71kB Žádáme systémová, sociálně spravedlivá a ekologicky udržitelná řešení energetické chudoby
Stáhnout

Tisková zpráva: Ekologické organizace podporují úsilí odborů o spravedlivé řešení krize. Demonstraci podpoří samostatným blokem

29.9.2022 – DOCX – 71.80kB Skupina ekologických organizací ve svém prohlášení minulý týden vyjádřila podporu demonstraci Proti chudobě, kterou svolala Českomoravská konfederace odborových svazů na 8. října na Václavské náměstí. Organizace vítají některé požadavky odborů, jako snížení cen energií a dalších základních potřeb (např. bydlení), spravedlivé rozložení nákladů na řešení krize a zvýšení minimální mzdy. Demonstrace se hodlají účastnit ve vlastním bloku “za čistou a dostupnou energii pro všechny”.
Stáhnout

Tisková zpráva: Sociální slevy, solární střechy pro všechny i návrat energetiky obcím. Analytici navrhují dlouhodobá řešení energetické krize

20.9.2022 – DOCX – 18.98kB Sociální slevy na základní množství energií, podpora instalace solárních panelů na střechy domů, zateplování i pro nízkopříjmové domácnosti nebo rozvoj obecní energetiky. Taková jsou dlouhodobá řešení energetické krize podle analytiků, jejichž studii Cesty k právu na energii: čistou, dostupnou, pro všechny dnes vydává Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci. Český think-tank, který se zaměřuje na navrhování řešení sociálních a ekologických problémů, studii zpracoval s podporou Nadace Heinricha Bölla.
Stáhnout

Výzva vládě: Nedopusťte další OKD! Nedovolte Tykačově Sev.en Energy obrat Ústecko o šanci na lepší budoucnost

19.9.2022 – DOCX – 17.63kB Na Ústecku hrozí další OKD, jen ve větším měřítku, varují občanské spolky i komunální zastupitelé z Ústeckého kraje v otevřeném dopise vládě. Takové riziko podle nich představují plány společnosti Severní energetická ze skupiny Sev.en energy uhlobarona Pavla Tykače. Ta dosud nezaplatila 1,4 miliardy korun dlužných záloh na rekultivaci území dolu ČSA po těžbě a současně na nové využití téhož území žádá peníze z Fondu spravedlivé transformace.
Stáhnout

Logo

29.8.2022 – PNG – 3.01kB jednoduché logo ke stažení
Stáhnout

Loga Re-set

29.8.2022 – ZIP – 2.83MB Loga ve formátu JPG, PNG a PDF
Stáhnout