Klimavize: šest oblastí, kterým se musíme věnovat při řešení klimatické krize

Klimavize: šest oblastí, kterým se musíme věnovat při řešení klimatické krize

Publikace Klimavize shrnuje výsledky kvalitativního výzkumu, který měl za cíl hledat aktuální velké příležitosti pro klimatické hnutí v České republice.

Výzkum vychází z konceptu systémového myšlení a identifikuje šest významných oblastí, v rámci kterých může klimatické hnutí hledat své nové strategické cíle a účinně přispívat k řešení klimatické krize. Publikace je teoretickým i praktickým podkladem pro strategické myšlení aktérů širokého klimatického hnutí. 

první části publikace Klimavize se dozvíte, jak jsme při výzkumu postupovali a jak na něj můžete vy sami navázat při plánování vlastní strategie. Následuje kapitola o českém klimatickém hnutí a jeho strategiích a po jejím přečtení se dozvíte i něco málo o tom, jaké strategie využívá klimatické hnutí v zahraničí.

Druhou část publikace tvoří šest oblastí, kterým se musíme věnovat při řešení klimatické krize. Představují výrazné systémové dynamiky, v rámci nichž může klimatické hnutí hledat své nové strategické cíle a účinně přispívat k řešení klimatické krize. Na konci každé kapitoly najdete také konkrétní tipy pro klimatické hnutí.

Publikace je k přečtení zde.

Více informací najdete na stránkách www.klimavize.cz.

Událost Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.
Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

4.7.2023 Hledáme do týmu nového člověka, který nám bude pomáhat v našich snahách o udržitelnější a spravedlivější společnost. Promýšlíme a popularizujeme koncepty pro sociální, ekologickou a demokratickou ekonomiku, zkoumáme příčiny problémů a hledáme jejich řešení. Podporujeme iniciativy zdola a spolupracujeme se sociálními hnutími, pomáháme lidem se organizovat a společně prosazovat své zájmy.
Událost Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

8.6.2023 Jak by mohla vypadat společnost, která je schopna zmírnit změnu klimatu? A jak ji můžeme vybudovat? Pokračujeme v naší sérii filmů o hnutí za klimatickou spravedlnost! Pro speciální červnovou edici jsme vybrali film Hlučné jaro (2022).