Zastavme špinavé prachy: konec ruského plynu!

Zastavme špinavé prachy: konec ruského plynu!

Kolegové a kolegyně ze Zastavme špinavé prachy odstartovali sérii akcí v rámci mezinárodní kampaně Putin100.
Iniciativy koalice Zastavme špinavé prachy žádají Raiffeisen bank, Unicredit Bank a Komerční banku, aby okamžitě oznámily ukončení spolupráce s ruskými energetickými firmami, skrze které ruský autoritářský režim financuje válku.

Komerční banka spadá pod Société Générale. Ta za poslední dva roky napůjčovala 948 milionů dolarů Lukoilu - firmě, která má přímé napojení na Kreml. Unicredit je zase druhý největší podporovatel Gazpromu na světě. Raiffeisen bank za poslední dva roky napůjčovala 67 milionů dolarů ruským fosilním firmám.

Akce se účastnily i zástupkyně ukrajinské ekologické organizace Екодія, které utekly před hrůzou války do České republiky.
Akce probíhají v rámci mezinárodní kampaně Putin100.

???? Petr Zewlakk Vrabec
Událost Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

5.9.2022 Na podzim jsme si pro Vás připravili sérii filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Během sedmi večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.
Tisková zpráva Úspěch Klimatické žaloby u městského soudu v Praze!

Úspěch Klimatické žaloby u městského soudu v Praze!

15.6.2022 Městský soud v Praze rozhodl, že česká ministerstva zasahují do práv žalobců, protože nesnižují emise skleníkových plynů a tím přispívají ke klimatické změně. Soud určil, že současná mitigační opatření v oblasti změny klimatu jsou nedostatečná a nařídil ministerstvům přijmout dodatečná opatření tak, aby došlo ke snížení emisí o 55 % do roku 2030.
Kampaň Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

27.4.2022 Ústecká klimatická koalice předala včera Emmě Toledano Laredo z Evropské komise výzvu, která požaduje větší zapojení místních při rozhodování o přerozdělení peněz z Fondu spravedlivé transformace.