Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice předala včera Emmě Toledano Laredo z Evropské komise výzvu, která požaduje větší zapojení místních při rozhodování o přerozdělení peněz z Fondu spravedlivé transformace.
Nezapomeňte na místní lidi. Žádné peníze znečišťovatelům.
S těmito požadavky dnes šli členové Ústecké klimatické koalice za zástupkyněmi a zástupci Evropské komise, kteří přijeli zkontrolovat připravenost kraje na čerpání Fondu spravedlivé transformace.
Dosud se místních lidí takřka nikdo neptal na to, co by se v kraji mělo změnit. Tak se místní museli připomenout sami. 

Paní Emmě Toledano Laredo z Evropské komise předali výzvu, kde žádají, aby místní lidé mohli spolurozhodovat o rozdělení peněz z fondu a aby veřejné peníze nedostávali velcí znečišťovatelé. Evropská komise totiž nyní kontroluje Plán spravedlivé územní transformace a může stále vyžádat po vládě potřebné změny.

Více informací v článku Ústeckého deníku.
Událost Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

5.9.2022 Na podzim jsme si pro Vás připravili sérii filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Během sedmi večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.
Tisková zpráva Úspěch Klimatické žaloby u městského soudu v Praze!

Úspěch Klimatické žaloby u městského soudu v Praze!

15.6.2022 Městský soud v Praze rozhodl, že česká ministerstva zasahují do práv žalobců, protože nesnižují emise skleníkových plynů a tím přispívají ke klimatické změně. Soud určil, že současná mitigační opatření v oblasti změny klimatu jsou nedostatečná a nařídil ministerstvům přijmout dodatečná opatření tak, aby došlo ke snížení emisí o 55 % do roku 2030.
Kampaň Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

27.4.2022 Ústecká klimatická koalice předala včera Emmě Toledano Laredo z Evropské komise výzvu, která požaduje větší zapojení místních při rozhodování o přerozdělení peněz z Fondu spravedlivé transformace.