Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice předala včera Emmě Toledano Laredo z Evropské komise výzvu, která požaduje větší zapojení místních při rozhodování o přerozdělení peněz z Fondu spravedlivé transformace.
Nezapomeňte na místní lidi. Žádné peníze znečišťovatelům.
S těmito požadavky dnes šli členové Ústecké klimatické koalice za zástupkyněmi a zástupci Evropské komise, kteří přijeli zkontrolovat připravenost kraje na čerpání Fondu spravedlivé transformace.
Dosud se místních lidí takřka nikdo neptal na to, co by se v kraji mělo změnit. Tak se místní museli připomenout sami. 

Paní Emmě Toledano Laredo z Evropské komise předali výzvu, kde žádají, aby místní lidé mohli spolurozhodovat o rozdělení peněz z fondu a aby veřejné peníze nedostávali velcí znečišťovatelé. Evropská komise totiž nyní kontroluje Plán spravedlivé územní transformace a může stále vyžádat po vládě potřebné změny.

Více informací v článku Ústeckého deníku.
Událost Přijďte na demonstraci!

Přijďte na demonstraci!

4.4.2023 Pojďte s námi říct: Už nikdy tak drahou zimu! Spojme se proti energetické chudobě, bojujme za čistou energii a bydlení pro všechny! Zapište si sobota 15. dubna 2023 od 12:00 před hlavním nádražím v Praze.
Událost Série filmových večerů Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost je zpět

Série filmových večerů Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost je zpět

1.2.2023 Na jaro jsme si pro vás připravili pokračování série filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Tentokrát se zaměříme na hnutí z globálního jihu. Během čtyř večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.
Článek A2larm: Klimakemp ve stínu krizí. Jak ekosociální hnutí bojuje proti energetické chudobě?

A2larm: Klimakemp ve stínu krizí. Jak ekosociální hnutí bojuje proti energetické chudobě?

14.10.2022 Invaze na Ukrajinu znamená novou kapitolu i pro klimatické a ekologické hnutí. O tématech letošního Klimakempu hovořili naši členové Josef Patočka a Marika Volfová s Martinem Vrbou pro deník Alarm.