Vzdělávací pobyty pokračují!

Vzdělávací pobyty pokračují!

V minulých letech jely do Španělska desítky lidí z České republiky, aby se vzdělávaly v organizování a strategiích. Díky programu Erasmus můžeme ve spolupráci s Ulexem pokračovat až do roku 2028. 

Ulex je organizace, která v několika komunitních centrech v katalánských horách připravuje série kurzů určených pro lidi aktivní v sociálních hnutích po celé Evropě. Tématem jsou přitom způsoby spolupráce a spolurozhodování, strategické uvažování a metody organizování, utváření příběhů a veřejného rámování nebo budování psychické odolnosti. Na místě se navíc síťují aktivistky a aktivisté z různých zemí a vyměňují si cenné zkušenosti. V roce 2022 tak jelo do Španělska 22 lidí z České republiky.

Zároveň jsme díky programu Erasmus+ dostali akreditaci na pět let, díky které budeme moci ve spolupráci s Ulexem pokračovat až do roku 2028!

2560px-Erasmus+_Logo-svg 

Událost Zveme vás na filmová promítání o krizi bydlení!

Zveme vás na filmová promítání o krizi bydlení!

9.10.2023 Bydlení, jako základní lidské právo, je čím dál nedostupnější a je s ním nakládáno jako s investicí. To výrazným způsobem ovlivňuje kvalitu života lidí ve městech a dopadá na nás na všechny.
Událost Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.
Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

4.7.2023 Hledáme do týmu nového člověka, který nám bude pomáhat v našich snahách o udržitelnější a spravedlivější společnost. Promýšlíme a popularizujeme koncepty pro sociální, ekologickou a demokratickou ekonomiku, zkoumáme příčiny problémů a hledáme jejich řešení. Podporujeme iniciativy zdola a spolupracujeme se sociálními hnutími, pomáháme lidem se organizovat a společně prosazovat své zájmy.