Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

Systematizujeme naše workshopy a tréninky, díky kterým si můžeme lépe sdílet potřebné znalosti a dovednosti k budování našich skupin a organizací. Přehled oblastí, ve kterých vás a vaše hnutí můžeme podpořit, najdete zde!

Kolektivům, organizacím i jednotlivcům nabízíme vzdělávání v těchto oblastech: 

  • Příprava a vedení schůzek – facilitace – zpětná vazba

Příjemné a zároveň efektivní schůzky jsou klíčem k úspěšným akcím i kampaním. Jak takovou schůzku zorganizovat, jak ji vést a zaručit, aby se všichni mohli zapojit? Naučíme vás to na workshopu, případně s vámi zkonzultujeme přípravu nebo budeme schůzku vést spolu s vámi. Rádi pomůžeme i se sehnáním externí facilitace. V této oblasti doporučujeme naše kamarádky z Facilitační crew pod organizací NaZemi, které vám pomohou mimo jiné i s workshopy zpětné vazby (facilitace@nazemi.cz).

  •  Organizování se – struktury – procesy

Chceme budovat silné a akceschopné hnutí zdola, které je schopné prosazovat lepší svět pro všechny z nás, a tak se musíme umět zorganizovat. Ať už jde o boj za klimatickou spravedlnost, lepší podmínky na pracovištích nebo genderovou rovnost: to vše stojí na tom, jak dobře spolu umíme společně komunikovat a vytvářet funkční struktury. Chceme podpořit již existující i vznikající kolektivy a skupiny vzděláváním a tréninky v oblasti komunitního organizování, spolupráce ve skupinách, náboru nových členek a členů nebo v nastavování vnitřního fungování a rozhodovacích procesů. 

  • Teorie změny – strategie – kampaně

Chcete měnit věci k lepšímu. Ale jak na to? S pomocí osvědčených nástrojů z historie sociálních hnutí u nás i ve světě vám pomůžeme klást si ty správné otázky a hledat na ně odpovědi, šité na míru vašim potřebám. Od teorie sociální změny a hledání našeho místa v ní, přes mapování moci a spojenců až po strategické plánování konkrétních kampaní a projektů. Umíme přihodit i tipy na zorganizování akce od A po Z.

  • Komunikace 

Nabízíme konzultace a workshopy komunikace v tradičních médiích i na sociálních sítích, tvoření narativu kampaně nebo tréninky pro mluvčí. Jako hnutí za klimatickou spravedlnost hledáme příběhy, které mají moc změnit systém. Chceme se proto od sebe navzájem učit tvořit komunikaci, která posilí spojenectví i představivost. 

  • Péče – podpůrné vztahy – psychická resilience

Sociální změna není sprint, ale běh na dlouhou trať. Tváří tvář kritickým problémům doby někdy zapomínáme, že naše zdroje jsou omezené a je potřeba tvořit účinné, ale také udržitelné struktury. Vycházíme z přesvědčení, že budování úspěšného hnutí závisí také na tom, jaké vztahy budujeme, jak pečujeme o vlastní i kolektivní spokojenost a bezpečí a jak se umíme regenerovat při střetu s emočně náročnými tématy. Se zkušenostmi z oblasti psychologie, psychoterapie i neformálních forem podpory chceme se vznikajícími i fungujícími kolektivy rozvíjet takové konverzace, které péči, vzájemnou podporu a resilienci staví do středu zájmu.       

  • DIY workshopy - zateplování oken

Jelikož sami na vlastní kůži pociťujeme zdražení energií, naučili jsme se společně v rámci kampaně Energie lidem, jak levně a efektivně zateplovat stará dřevěná okna. Společně s hnutím Limity jsme my jsme uspořádali desítky solidárních zateplovacích brigád v našich domovech, zimních noclehárnách, spřátelených kulturních institucích nebo bytových družstvech. Pokud i ty máš o zateplení zájem, nebo chceš uspořádat solidární brigádu v tvém oblíbeném místě, napiš nám a my pomůžeme, posdílíme know-how a propujčíme potřebné nástroje.

Napište nám!

Zní to jako něco, o co máte zájem? Napište nám email na vzdelavani@re-set.cz. Zkuste co nejpřesněji popsat vaši situaci – kde působíte, jaké oblasti se věnujete, jaký problém řešíte nebo v jaké oblasti byste se chtěli zlepšit a my se vám ozveme!

Nenašli jste, co hledáte? Nevadí, pokud potřebujete podpořit v jiné oblasti nebo jen něco zkonzultovat, napište nám a my to buď umíme, nebo vás můžeme odkázat na někoho, kdo tomu rozumí.

Událost Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

Nabízíme své know-how, mrkněte na náš seznam!

5.3.2024 Systematizujeme naše workshopy a tréninky, díky kterým si můžeme lépe sdílet potřebné znalosti a dovednosti k budování našich skupin a organizací. Přehled oblastí, ve kterých vás a vaše hnutí můžeme podpořit, najdete zde!
Událost Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

10.5.2023 Uhelné regiony stojí s koncem uhlí před velkou výzvou. Jaká bude jejich budoucnost? Jak mají vypadat? A jak zajistit, aby jejich transformace byla skutečně spravedlivá? Na tyto otázky možná neexistují jednoznačné odpovědi, jedno je však jisté: hlas mladých lidi, kteří v regionu vyrůstají a chtějí žít, by neměl být z této diskuse vynechán.
Událost Workshop základů facilitace: příprava a vedení schůzek

Workshop základů facilitace: příprava a vedení schůzek

9.4.2023 Zdajú sa ti niekedy schôdzky tvojej skupiny príliš dlhé a komplikované? Že sa v debate neposúvate k cieľom a vyjadrujú sa dokola tí istí ľudia? Prídi na online workshop základov facilitácie!