Zakládáme Iniciativu nájemníků a nájemnic!

Zakládáme Iniciativu nájemníků a nájemnic!

Naše iniciativa vzniká v reakci na nesnesitelnou situaci nájemníků a nájemnic v Praze. Naším cílem je důstojný život v nájemních bytech, větší právní ochrana nájemníků a vzájemná pomoc. Přijďte na naše první setkání 8. září v Punctum!

Nájmy už dnes jsou nehorázně vysoké, stále rostou a to mnohem rychleji než mzdy. Mnoho z nás platí tak velké částky do kapes majitelů, že na důstojný život zbývá jen málo. Jednoroční smlouvy negarantují, že v bytě zůstaneme delší dobu, a tak jsme nuceni žít v nejistotě a závislí na majitelích bytů. Politici přitom situaci bydlení nijak neřeší a místo toho prodávají další pozemky developerům, kteří staví předražené byty na investice.

Proto jsme se rozhodli, že se začneme potkávat, abychom společně vymysleli, co s naší situaci můžeme dělat. Plánujeme se setkávat jednou za měsíc a dávat hlas všem nájemníkům – svými požadavky, zveřejňováním příběhů nájemníků a nájemnic a vzájemnou podporou.

Naše iniciativa vznikla v roce 2022 v reakci na nesnesitelnou situaci nájemníků a nájemnic v Praze. Je založená lidmi žijícími v nájmu, nepodporuje nás žádná politická strana. Naším cílem je důstojný život v nájemních bytech, větší právní ochrana nájemníků a vzájemná pomoc.

První setkání pořádáme 8. září 2022 v 18:00 v Punctum, Krásova 27 na Žižkově, Praha 3.

Tématem prvního setkání budou krátkodobé smlouvy jako zdroj nejistot - do problematiky nás uvede právnička Věra Nováková. Více informací na Facebookové události


Pokud i vás trápí nedůstojné podmínky, v níž žijete – a chcete je řešit společně s ostatními – přidejte se k nám!
Chcete se aktivně podílet na chodu organizace a jejího budoucího směřování?

Staňte se členem Iniciativy nájemníků a nájemnic! 
Můžete tak učinit na našich pravidelných setkáních nebo vyplňte formulář a my se vám ozveme.

Pokud máte jiné dotazy nebo prožíváte bezpráví ze strany majitele bytu, napište nám e-mail na: ahoj@iniciativanajemniku.cz.
Sledujte také náš web a Facebook.

Událost Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

5.9.2022 Na podzim jsme si pro Vás připravili sérii filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Během sedmi večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.
Událost Zakládáme Iniciativu nájemníků a nájemnic!

Zakládáme Iniciativu nájemníků a nájemnic!

16.8.2022 Naše iniciativa vzniká v reakci na nesnesitelnou situaci nájemníků a nájemnic v Praze. Naším cílem je důstojný život v nájemních bytech, větší právní ochrana nájemníků a vzájemná pomoc. Přijďte na naše první setkání 8. září v Punctum!
Tisková zpráva Bytové domy nejsou hotely! MMR připravuje regulaci Airbnb, ta ale problémy neřeší

Bytové domy nejsou hotely! MMR připravuje regulaci Airbnb, ta ale problémy neřeší

24.7.2022 Připojili jsme se k otevřenému dopisu spolků Arnika a Snesitelné bydlení v centru Prahy k návrhu novely zákona o cestovním ruchu. Novela totiž problémy s poskytováním krátkodobého ubytování neřeší a naopak zlegalizuje to, co je dnes nezákonné. Společně s dalšími spolky a organizacemi proto v otevřeném dopise vyzýváme vládu, aby návrh zákona v této podobě odmítla.