Vydáváme nový report: Ekonomika pro dobrý život

Vydáváme nový report: Ekonomika pro dobrý život

Vydali jsme nový report Ekonomika pro dobrý život: Nová dohoda pro ekonomickou demokracii. Nastiňujeme v něm obrysy toho, jak by nová –⁠ sociální, ekologická a demokratická –⁠ ekonomika mohla vypadat. Představujeme koncept ekonomické demokracie a ukazujeme konkrétní příklady iniciativ z celého světa, které tady a teď vytvářejí alternativy k dnes převládajícímu uspořádání. Protože pokud existuje alternativa, existuje i naděje na změnu k lepšímu.

Žijeme ve světě, kde úzká skupina nikým nevolených lidí disponuje stále rozsáhlejším kapitálem a rozhoduje o osudech všech ostatních. Ekologická krize i nárůst nerovností však zásadním způsobem podlamují legitimitu takového uspořádání. Tváří v tvář žité zkušenosti většiny lidí současný systém neobstojí a není schopný zajistit udržitelnou prosperitu.

Vyvstává otázka –⁠ kam se vydat? Naše ekonomická praxe –⁠ to, jakým způsobem čerpáme zdroje, produkujeme věci a služby, distribuujeme statky, uspokojujeme naše potřeby, zpracováváme odpady a utváříme tak přírodu i společnost –⁠ se dnes potřebuje zásadně proměnit.

Jak vytvořit ekonomiku, která by:

  • naplňovala lidské potřeby,
  • fungovala v souladu s ekosystémy,
  • a umožňovala lidem opravdu rozhodovat o svých životech?

Odpovědi najdete v nově vydané publikaci, která je ke stažení zde:

https://re-set.cz/download/Publikace/Ekonomika-pro-dobry-zivot.pdf 

Událost Otevřený prostor 2024: Síla je v solidaritě

Otevřený prostor 2024: Síla je v solidaritě

15.1.2024 Srdečně zveme na 17. ročník semináře Otevřený prostor: Síla je v solidaritě aneb Jak získávat zdroje a budovat odolnost ekonomiky dobrého života?
Událost Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.
Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

4.7.2023 Hledáme do týmu nového člověka, který nám bude pomáhat v našich snahách o udržitelnější a spravedlivější společnost. Promýšlíme a popularizujeme koncepty pro sociální, ekologickou a demokratickou ekonomiku, zkoumáme příčiny problémů a hledáme jejich řešení. Podporujeme iniciativy zdola a spolupracujeme se sociálními hnutími, pomáháme lidem se organizovat a společně prosazovat své zájmy.