Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

Iniciativa Energie lidem vznikla spojením ekologických a sociálních organizacím. Naším cílem je řešit dopady rostoucích cen energií a energetické chudoby v následujících měsících a prosazovat systémová řešení. 

Ruský plyn žene ceny energií i náklady domácností prudce vzhůru. Stát dlouhodobě zanedbává úspory energie či náhradu drahých fosilních paliv obnovitelnými zdroji. A ani v krizi nepomáhá lidem dostatečně. Proto milionům lidí hrozí finanční tíseň. Abychom ve zdraví přežili tuto zimu i tu příští, potřebujeme si vzájemně pomáhat a prosazovat řešení, která zajistí dostatek energie k důstojnému životu všem a neohrozí přitom zdraví naší planety. 

Hlavní odpovědnost však nese stát, který má možnosti jak srazit ceny elektřiny a plynu (i zisky energetických firem) a hlavně řešit problém systémově: dát možnost zbavit se závislosti na fosilních palivech všem, i těm nejchudším.

Mnoho lidí může využít i jednoduché úpravy v domě či bytě, které dále sníží plýtvání. Není také vůbec hanba přihlásit se v této extrémní situaci o finanční pomoc od státu.  

Proto jsme spojili síly a vznikla iniciativa Energie lidem, jejíž cílem je snižovat dopady energetické chudoby a prosadit řešení, jenž umožní rozvoj čisté a dostupné energie pro všechny. Iniciativa Energie lidem v této krizové situaci pomáhá, podporuje vzájemnou solidaritu a ukazuje, jak srazit spotřebu drahé energie a získat finanční kompenzaci a prosazuje systémová opatření.

Více informací najdete na www.energielidem.cz

Campaign Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

27.9.2022 Iniciativa Energie lidem vznikla spojením ekologických a sociálních organizacím. Naším cílem je řešit dopady rostoucích cen energií a energetické chudoby v následujících měsících a prosazovat systémová řešení. 
Event Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

5.9.2022 Na podzim jsme si pro Vás připravili sérii filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Během sedmi večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.
Press release Nová dohoda: Program sociálně-ekologické transformace ČR

Nová dohoda: Program sociálně-ekologické transformace ČR

17.1.2022 Vydali jsme Novou dohodu: Program sociálně-ekologické transformace pro Českou republiku. Nová dohoda vznikala poslední dva roky, kdy jsme pořádali řadu diskuzních setkání, do kterých se zapojilo přes sto účastníků a účastnic z řad odborné veřejnosti i občanských organizací zabývajících se pestrou paletou témat. Na to navazuje Výzva, která volá po zahájení diskuze o nutnosti provést transformaci tak, aby byla sociálně spravedlivá a zároveň udržitelná. Této výzvě vyjádřily podporu desítky organizací a osobností.