Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

Uhelné regiony stojí s koncem uhlí před velkou výzvou. Jaká bude jejich budoucnost? Jak mají vypadat? A jak zajistit, aby jejich transformace byla skutečně spravedlivá? Na tyto otázky možná neexistují jednoznačné odpovědi, jedno je však jisté: hlas mladých lidi, kteří v regionu vyrůstají a chtějí žít, by neměl být z této diskuse vynechán.
O budoucnosti kraje však zatím rozhoduje pouze pár lidí a většina peněz teče do obrovských projektů, které často s transformací nemají nic společného. Jak se zorganizovat a zapojit do rozhodování, aby byl slyšet i hlas mladých lidí?
Přijeď na letní školu Rozkvět od 16. do 20. srpna 2023 v Ústeckém kraji! Využíváme metody neformálního vzdělávání, rozvíjíme kritické myšlení, učení se od sebe navzájem a propojujeme ho s praktickým úsilím o konkrétní politické změny.
  • Seznámíš se s lidmi, kterým záleží na dobrém životě v post-uhelných regionech.
  • Naučíš se, jak se zapojit do společenské změny a dozvíš se všechny detaily o procesu spravedlivé transformace v České republice.
  • Čekají na tebe interaktivní workshopy o budování vztahů a kolektivů, komunikaci, ale i práce venku a ohýnek.
  • Vyrazíme také na výlet po Ústeckém kraji a navštívíme místa, která jsou ukázkou (ne)spravedlivé transformace, a kterými nás provedou místní obyvatelé i odbornice.
Pro koho je letní škola určená?
Rozkvět je určen pro mladé lidi do 24 let, primárně (ale nejen) z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje.
Jsi již aktivní se svými spolužáky a spolužačkami v místním spolku nebo klimatickém hnutí? Přijeď!
Nebo máš naopak pocit, že si o tématech, která tě trápí, nemáš s kým povídat? Přijeď taky!
Účast je zdarma, proplatíme i cestovní náklady.

Míst máme jenom 20, tak neváhej. Účast na letní škole ti potvrdíme do konce května. ????

❓ Aktuální informace můžes sledovat na Facebookové události.
❓ Pokud máš jakékoliv otázky, nejasnosti či nápady, napiš nám na vzdelavani@re-set.cz

????????  Letní škola je realizována za finanční podpory Evropské unie. Za obsah a prezentované názory odpovídají výhradně organizátoři a nemusí nutně reflektovat postoje Evropské unie.
Event Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

Pojeď na Rozkvět: letní školu spravedlivé transformace!

10.5.2023 Uhelné regiony stojí s koncem uhlí před velkou výzvou. Jaká bude jejich budoucnost? Jak mají vypadat? A jak zajistit, aby jejich transformace byla skutečně spravedlivá? Na tyto otázky možná neexistují jednoznačné odpovědi, jedno je však jisté: hlas mladých lidi, kteří v regionu vyrůstají a chtějí žít, by neměl být z této diskuse vynechán.