Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

Jak by mohla vypadat společnost, která je schopna zmírnit změnu klimatu? A jak ji můžeme vybudovat? Pokračujeme v naší sérii filmů o hnutí za klimatickou spravedlnost! Pro speciální červnovou edici jsme vybrali film Hlučné jaro (2022).

???????? Je veřejné tajemství, kam nás dnešní směřování světové ekonomiky vede. Pokud se trendy zásadně nezmění, přehřívání klimatu emisemi ze spalování fosilních paliv a destrukce biodiverzity, poháněná neustálým ekonomickým růstem, povedou ještě během našich životů ke kolapsu biosféry a celoplanetární humanitární katastrofě. Přesto elity byznysu i politiky destrukci planety jen přihlížejí a dál promazávají kola akumulace kapitálu na úkor lidí i přírody.

???? Vůle změnit směr po celém světě roste, jak dosvědčují další a další vlny klimatických i sociálních protestů. Dosavadní protestní vlny zatím ale nedokázaly kurz obrátit. Hnutí za klimatickou spravedlnost s jeho heslem „změňme systém, ne klima“ dosud nedokázalo v nejbohatších zemích světa získat většinu běžných lidí pro rozhodnou společnou akci.

???? Co by bylo potřeba, aby se to podařilo? Film „Hlučné jaro: kolektivní cesty z klimatické krize“ od německého kolektivu Labournet.tv, klade tuto otázku vědkyním a vědcům, klimatickým aktivistkám a aktivistům i odborářkám a odborářům.

Pojednává o problémech "zeleného kapitalismu": o potřebě ekonomického růstu, která je kapitalistickým ekonomikám vlastní, a o závislosti národních států na ekonomickém úspěchu na světovém trhu. Ptá se: „jak bychom mohli věci opravdu změnit?“ - a představuje si, jak by taková systémová změna mohla vypadat. Protože časy, kdy bylo snazší představit si konec světa, než konec kapitalismu, musí skončit.

???? Po filmu bude následovat diskuse o budoucnosti a strategiích klimahnutí.

Pište si do diářů 28. 6. od 19:00.

Brno - Nezávislé kulturní a komunitní centrum Sibiř (Dukelská tř. 123/50, Brno-Husovice)

Praha - Eternia (Nádražní 3, Praha 5, Smíchov)

Event Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.
Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

4.7.2023 Hledáme do týmu nového člověka, který nám bude pomáhat v našich snahách o udržitelnější a spravedlivější společnost. Promýšlíme a popularizujeme koncepty pro sociální, ekologickou a demokratickou ekonomiku, zkoumáme příčiny problémů a hledáme jejich řešení. Podporujeme iniciativy zdola a spolupracujeme se sociálními hnutími, pomáháme lidem se organizovat a společně prosazovat své zájmy.
Event Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

8.6.2023 Jak by mohla vypadat společnost, která je schopna zmírnit změnu klimatu? A jak ji můžeme vybudovat? Pokračujeme v naší sérii filmů o hnutí za klimatickou spravedlnost! Pro speciální červnovou edici jsme vybrali film Hlučné jaro (2022).