Zastavme špinavé prachy: konec ruského plynu!

Zastavme špinavé prachy: konec ruského plynu!

Kolegové a kolegyně ze Zastavme špinavé prachy odstartovali sérii akcí v rámci mezinárodní kampaně Putin100.
Iniciativy koalice Zastavme špinavé prachy žádají Raiffeisen bank, Unicredit Bank a Komerční banku, aby okamžitě oznámily ukončení spolupráce s ruskými energetickými firmami, skrze které ruský autoritářský režim financuje válku.

Komerční banka spadá pod Société Générale. Ta za poslední dva roky napůjčovala 948 milionů dolarů Lukoilu - firmě, která má přímé napojení na Kreml. Unicredit je zase druhý největší podporovatel Gazpromu na světě. Raiffeisen bank za poslední dva roky napůjčovala 67 milionů dolarů ruským fosilním firmám.

Akce se účastnily i zástupkyně ukrajinské ekologické organizace Екодія, které utekly před hrůzou války do České republiky.
Akce probíhají v rámci mezinárodní kampaně Putin100.

???? Petr Zewlakk Vrabec
Article A2larm: Klimakemp ve stínu krizí. Jak ekosociální hnutí bojuje proti energetické chudobě?

A2larm: Klimakemp ve stínu krizí. Jak ekosociální hnutí bojuje proti energetické chudobě?

14.10.2022 Invaze na Ukrajinu znamená novou kapitolu i pro klimatické a ekologické hnutí. O tématech letošního Klimakempu hovořili naši členové Josef Patočka a Marika Volfová s Martinem Vrbou pro deník Alarm.
Campaign Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

Jsme součástí iniciativy Energie lidem!

27.9.2022 Iniciativa Energie lidem vznikla spojením ekologických a sociálních organizacím. Naším cílem je řešit dopady rostoucích cen energií a energetické chudoby v následujících měsících a prosazovat systémová řešení. 
Event Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

Zveme vás na filmové večery v Praze a Brně na téma Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost

5.9.2022 Na podzim jsme si pro Vás připravili sérii filmových večerů s názvem Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost. Během sedmi večerů uvidíte filmy zaznamenávající historii hnutí za klimatickou spravedlnost, které doprovodíme otevřenou diskuzí všech účastníků a účastnic nad vybranými tématy.