Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice: Nezapomeňte na místní lidi a žádné peníze znečišťovatelům

Ústecká klimatická koalice předala včera Emmě Toledano Laredo z Evropské komise výzvu, která požaduje větší zapojení místních při rozhodování o přerozdělení peněz z Fondu spravedlivé transformace.
Nezapomeňte na místní lidi. Žádné peníze znečišťovatelům.
S těmito požadavky dnes šli členové Ústecké klimatické koalice za zástupkyněmi a zástupci Evropské komise, kteří přijeli zkontrolovat připravenost kraje na čerpání Fondu spravedlivé transformace.
Dosud se místních lidí takřka nikdo neptal na to, co by se v kraji mělo změnit. Tak se místní museli připomenout sami. 

Paní Emmě Toledano Laredo z Evropské komise předali výzvu, kde žádají, aby místní lidé mohli spolurozhodovat o rozdělení peněz z fondu a aby veřejné peníze nedostávali velcí znečišťovatelé. Evropská komise totiž nyní kontroluje Plán spravedlivé územní transformace a může stále vyžádat po vládě potřebné změny.

Více informací v článku Ústeckého deníku.
Event Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.
Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

Hledá se kolegyně / kolega do Re-setu!

4.7.2023 Hledáme do týmu nového člověka, který nám bude pomáhat v našich snahách o udržitelnější a spravedlivější společnost. Promýšlíme a popularizujeme koncepty pro sociální, ekologickou a demokratickou ekonomiku, zkoumáme příčiny problémů a hledáme jejich řešení. Podporujeme iniciativy zdola a spolupracujeme se sociálními hnutími, pomáháme lidem se organizovat a společně prosazovat své zájmy.
Event Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

Zveme vás na promítání Hlučné jaro: Společně ven z klimatické krize

8.6.2023 Jak by mohla vypadat společnost, která je schopna zmírnit změnu klimatu? A jak ji můžeme vybudovat? Pokračujeme v naší sérii filmů o hnutí za klimatickou spravedlnost! Pro speciální červnovou edici jsme vybrali film Hlučné jaro (2022).