Podporujeme stávku zdravotnických odborů

Zdravotnické odbory jsou od úterý ve stávkové pohotovosti na protest proti záměru vlády snížit finanční prostředky na zajištění zdravotnictví a dalších veřejných služeb a veřejné správy. Vyjadřujeme Odborovému svazu zdravotnictví plnou podporu.

Již druhým rokem nebyly ani o korunu navýšeny platové tarify nejhůře odměňovaným, ale naprosto nepostradatelným, zaměstnancům zdravotnictví a sociální péče. Pečující profese by naopak měly být těmi, které oceňujeme nejvíce. Od počátku pandemie je navíc zdravotnický personál nesmírně a nerovnoměrně zatížen, zdravotníci a sociální pracovníci riskují dennodenně své životy. Ukázalo se, jak významnou roli v našich životech i v chodu společnosti péče sehrává.

Už nyní je situace v sektoru péče neudržitelná a do budoucna velmi riziková. Jsme pro plošné navýšení platů a mezd v pečovatelských profesích, zvýšení zaručené mzdy a zajištění důstojných pracovních podmínek.
Záměr vlády Petr Fiala je tak výsměchem zdravotníkům, pracovníkům sociální péče a hazardem se zdravím nás všech. 


Více informací najdete na stránkách Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče.

Event We offer our know-how, check out our list!

We offer our know-how, check out our list!

5.3.2024 We are systematizing our workshops and trainings so that we can better share the knowledge and skills needed to build our groups and organizations. You can find an overview of the areas in which we can support you and your movement here!
Event We invite you to film screenings about housing crisis!

We invite you to film screenings about housing crisis!

9.10.2023 Housing, as a basic human right, is increasingly unaffordable and treated as an investment. This significantly affects the quality of life of people in cities and impacts on all of us.
Event Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

Představujeme vám program Valné hromady neakcionářů EPH

1.9.2023 Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Tykač, Karel Komárek. O roli oligarchů a jejich vlivu na tuzemskou politiku se v naší společnosti v posledních letech mluví čím dál častěji. Jak přesně ale oligarchizace ohrožuje demokracii a co se s tím dá dělat? O tom budeme diskutovat na Valné hromadě neakcionářů EPH, která se koná na evangelické faře v Čáslavi od pátku 8. září do neděle 10. září.